Ովքեր են 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավորները ըստ ապրիլի 2-ի ընտրությունների նախնական արդյունքների

Ներկայացնում ենք ապրիլի 2-ին Հայաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների նախնական արդյունքներով Ազգային ժողով անցած 4 քաղաքական ուժերի պատգամավորներին՝ ըստ ստացված տոկոսների։ Հնարավոր ինքնաբացարկները հաշվի առնված չեն:

Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից ԱԺ է անցել 58 պատգամավոր, որից 3-ը՝ ազգային փոքրամասնությունների լրացուցիչ ցուցակներով, 27-ը՝ ռեյտինգային ընտրակարգով: Այս պահի դրությամբ, առանց ինքնաբացարկների, ստացվում է, որ ԱԺ-ում ՀՀԿ-ից համապետական ընտրակարգով ԱԺ-ում կլինեն հետևյալ պատգամավորները.
1. Սարգսյան Վիգեն Ալեքսանդրի
2. Մարգարյան Տարոն Անդրանիկի
3. Հովհաննիսյան Արփինե Աշոտի
4. Բաբլոյան Արա Սաենի
5. Ամիրյան Արմեն Արտավազդի
6. Աշոտյան Արմեն Գևորգի
7. Շարմազանով էդուարդ Հովսեփի
8. Եսայան Մարգարիտ Հենրիկի
9. Ֆարմանյան Սամվել Ժոռայի
10. Ավագյան Կարեն Կառլենի
11. Սահակյան Գալուստ Գրիգորի
12. Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի
13. Մինասյան Գագիկ Ենգիբարի
14. Նիկոյան Սամվել Պարգևի
15. Թովմասյան Հրայր Վարդանի
16. Պետրոսյան Շուշան Սամվելի
17. Գրիգորյան Մանվել Սեկտորի
18. Գեղամյան Արտաշես Մամիկոնի
19. Հարությունյան Խոսրով Մելիքի
20. Սարդարյան Շուշան Ալբերտի
21. Բաբուխանյան Հայկ Բորիսի
22. Զաքարյան Արտակ Բորիսի
23. Հարությունյան Վահան Միխաիլի
24. Բաղդասարյան Ջեմմա Սամվելի
25. Կոստանյան Գևորգ Սուրիկի
26. Հակոբյան Միհրան Տարոնի
27. Սաղաթելյան Արման Արմենի
28. Մուրադյան Ռուզաննա Կարապետի
ՀՀԿ ռեյտինգային պատգամավորներն են.
Թիվ 1՝ Ավան, Նոր նորք և Քանաքեռ-Զեյթուն ընտրատարածքից պատգամավոր կընտրվեն Ռոբերտ Սարգսյանը ու Միհրան Պողոսյանը:

Թիվ 2՝ Արաբկիր, Աջափնյակ և Դավթաշեն ընտրատարածքից կընտրվի երկու պատգամավոր՝ Արման Սահակյանն ու Արտակ Սարգսյանը:

Թիվ 3՝ Շենգավիթ, Մալաթիա-Սեբաստիա ընտրատարածքից պատգամավոր կընտրվեն Սամվել Ալեքսանյանը, Արայիկ Հովհաննիսյանն ու Կորյուն Նահապետյանը:

Թիվ 4՝ Կենտրոն, Էրեբունի, Նուբարաշեն և Նորք Մարաշ ընտրատարածքից ՀՀԿ-ն երկու պատգամավոր կունենա՝ Հակոբ Բեգլարյան ու Հարություն Կարապողոսյանը:

Թիվ 5՝ Արարատի մարզն ընդգրկող ընտրատարածքից պատգամավորներ կընտրվեն Արայիկ Գրիգորյանը, Մուրադ Մուրադյանն ու Ալիկ Սարգսյանը:

Թիվ 6՝ Արմավիրի մարզից պատգամավորներ կընտրվեն Սեդրակ Սարոյանն ու Նահապետ Գևորգյանը:

Թիվ 7՝ Արագածոտնի մարզից պատգամավորներ կընտրվի Նաիրի Սահակյանը:

Թիվ 8՝ Գեղարքունիքի մարզից ՀՀԿ-ական պատգամավորի մանդատ կստանա Կարեն Բոթոյանը: Երկրորդը մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանն է:

Թիվ 9՝ Լոռիից ընտրվել են ԱԺ պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ու ՀՀԿ-ական Արկադի Համբարձումյանը:

Թիվ 10՝ Կոտայքն ընդգրկող ընտրատարածքից ՀՀԿ-ն կունենա երկու թեկնածու՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդական Սամվել Սանամյանն ու Անդրանիկ Հարությունյանը:

Թիվ 11 ընտրատարածքից՝ Շիրակից ՀՀԿ-ն կունենա երկու պատգամավոր՝ Արման Սահակյանն ու Ֆելիքս Ցոլակյանը:

Թիվ 12՝ Վայոց ձոր և Սյունիքի մարզն ընդգրկող ընտրատարածքից պատգամավոր կդառնան Վահե Հակոբյանն ու Աշոտ Արսենյանը:

Թիվ 13՝ Տավուշի մարզից ՀՀԿ-ն կունենա մեկ պատգամավոր՝ Գրիգորի Ավալյանը:

«Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքը 6-րդ գումարման խորհրդարանում ունենալու է 30 պատգամավոր, որից 15-ը՝ համապետական ցուցակով, 15-ը՝ ռեյտինգային ընտրակարգով և ևս 3 պատգամավոր՝ ազգային փոքրամասնությունների լրացուցիչ ընտրացուցակներով: Եվ այսպես, ըստ համապետական ցուցակի 15 պատգամավորներն են.

1. ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյան2. Վերահսկիչ պալատի նախկին նախագահ Իշխան Զաքարյան

3. ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյան

4. ԱԺ պատգամավոր Միքայել Մելքումյան

5. ՀՀՇ վարչության նախկին նախագահ Արարատ Զուրաբյան

6. ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյան

7. «Կենտրոն» ՀԸ «Էպիկենտրոն» լրատվական ծառայության տնօրեն Իվետա Տոնոյան

8. «Քաղաքային ունիվերսալ բազա» ՍՊԸ միջազգ. հարաբերությունների գծով տնօրեն Արթուր Մանուկյան

9. ՀԱՊՀ Ռուսաց լեզվի ամբիոնի ասիստենտ Լուիզա Սարգսյան

10. Երևանի Հ. Պարոնյանի անվան դպրոցի տնօրեն Սամվել Ադամյան

11. ԱԺ պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյան

12. ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյան

13. Ա. Մկրտչյանի անվան ՏԻՀ պրոֆեսոր Սերգեյ Բագրատյան

14. Մ. Հերացու անվան ԵՊԲՀ ԹԸՍ ամբիոնի պրոֆեսոր Մարինա Մարգարյան

15. Երևանի ՃՊՇՀ պրոֆեսոր Վազգեն Պողոսյան

Դաշինքի՝ ռեյտինգային ընտրակարգով խորհրդարան անցած թեկնածուներն են.
1. «Մետրոպոլ» ՍՊԸ տնօրեն Դավիթ Մանուկյան

2. ԱԺ պատգամավոր Մելիք Մանուկյան

3. Արտաշատի քաղաքապետ Արգամ Աբրահամյան

4. ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ստեփանյան

5. Շիրակի մարզի Մ.Նալբանդյանի անվան համալսարանի պրոֆեսոր Վարդևան Գրիգորյան

6. Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյան

7. Հրանտ Մադաթյան

8. ԱԺ նախկին պատգամավոր Վարդան Բոստանջյան

9. ԱԺ պատգամավոր Մերուժան Սիմոնյան

10. Եղեգնաձոր համայնքի ղեկավար Դավիթ Հարությունյան

11. ԱԺ պատգամավոր Արայիկ Աղաբաբյան

12. ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյան

13. ԱԺ գործող պատգամավոր Վահան Կարապետյան

14. «Պրահա» ՍՊԸ տնօրեն Մելիք Սաֆարյան

15. «Միլլար» ՍՊԸ տնօրեն Նապոլեոն Ազիզյան

«Ելք» կուսակցությունների դաշինքը, որը ստացել է 9 մանդատ, կունենա 4 ռեյտինգային պատգամավոր և 5 պատգամավոր համամասնական ցուցակից։  Քանի որ համապետական ցուցակի առաջին տասնյակում գրանցված Նիկոլ Փաշինյանն ու Մանե Թանդիլյանը ընտրվել են ռեյտինգայինով, ապա նրանց հետևել են ցուցակի մյուս համարները:

Համապետական ընտրակարգով

1. Էդմոն Մարուքյան,

2. Արամ Սարգսյան,

3. Սասուն Միքայելյան,

4. Արտակ Զեյնալյան

5. Լենա Նազարյան:


Ռեյտինգային պատգամավորներ

6. Մանե Թանդիլյան

7. Նիկոլ Փաշինյան

8. Գևորգ Գորգիսյան

9. Արարատ Միրզոյան

«Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը» 6-րդ գումարման ԱԺ-ում ունենալու է 7 պատգամավոր, որից 4-ը՝ համապետական, 3-ը՝ ռեյտինգային:

Համապետական ընտրակարգով
1. Արմեն Ռուստամյան

2. Աղվան Վարդանյան

3. Դավիթ Լոքյան

4. Արմենուհի Կյուրեղյան


Ռեյտինգային պատգամավորներ

5. Սուրեն Մանուկյան

6. Անդրանիկ Կարապետյան

7. Ռոմիկ Մանուկյան

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Be the first to comment on "Ովքեր են 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավորները ըստ ապրիլի 2-ի ընտրությունների նախնական արդյունքների"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*